Ygs ye Nasıl Başvurulur?

ÖSYM Başkanlığı tarafından başvuru ve sınav takvimlerinin açıklanmasının ardından YGS’ ye girecek tüm adaylar, YGS’ ye nasıl başvurulur, 2017 YGS başvuru kılavuzu, 2017 YGS başvurusu nasıl yapılır? konularında araştırmalar yapmaya başladı. 2017 senesine girdiğimiz bu ilk günlerde merakla beklenen YGS sınavı başvuru takvimi, ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklandı. Eğer siz de 2017 senesinde YGS sınavına girmek istiyorsanız ve YGS’ye nasıl başvurulur bilmiyorsanız, bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Merakla beklenen YGS başvuruları hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri sayfamızdan kolaylıkla takip edebilir ve başvurunuzu doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

YGS’ye Nasıl Başvurulur? 2017 YGS başvurusu nasıl yapılır?2017 YGS’ye başvuruları adayların durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Başvuru yapacak adaylar;

  • Eğer henüz liseden mezun olmamışsa yani son sınıf öğrencisi ise eğitim aldıkları okullarındaki başvuru merkezlerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.
  • Eğer adaylar liseden mezun olduysa ve 2017 yılından önce 2014, 2015 ve 2016 tarihlerinde YGS başvurusu yapmış ise ÖSYM’nin resmi web sitesinden internet ortamında yapmaları gerekmektedir.
  • Eğer adaylar mezun ise ancak geçtiğimiz yıllarda hiç YGS başvurusu yapmamış ise başvurularını istedikleri merciiden yani herhangi bir lise eğitim kurumundan veya internet ortamından başvuru tarihleri arasında yapabilmektedirler. Tüm adaylar YGS başvuru kılavuzlarına internet ortamından kolaylıkla edinebilmektedirler. Başvuru öncesi tüm adayların 2017 YGS başvuru kılavuzu edinerek detaylı olarak incelemeleri faydalarına olacaktır. YGS Başvuru kılavuzu ise kesinlikle ücretle satılmamaktadır. Bu yüzden adaylar bu tür haberlere ve taleplere kesinlikle rağbet etmemelidirler.

Tutuklu olanlar, ağır hastalık yaşayanlar, yurt dışında yaşayanlar ve askerler için YGS’ ye nasıl başvurulur ve 2017 YGS başvurusu nasıl yapılır? Bu durumda bulunan adaylar başvurularını posta yoluyla yapabilmektedirler. Başvuru yapacak adaylar 2017 YGS başvuru kılavuzu edinerek detaylar hakkında bilgi edinebilirler. Ayrıca başvuru yapacak tüm adayların sınav ücretlerini başvuru tarihleri içinde bankaya yatırmaları gerekmektedir. Her yıl YGS başvuru ücretleri değişkenlik göstermektedir. 2017 YGS sınav ücreti de bu sene 60 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca internet ortamından başvuru yaparken adayların“ başvuru işleminin başarıyla tamamlandı” açıklamasını mutlaka görmeleri ve bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir.