YGS Başvuruları için Son Gün Ne Zaman?

ÖSYM Başkanlığı, 2017 YGS başvuruları tarihleri ile ilgili açıklamasını yaptı. YGS başvuruları için son gün ne zaman? YGS başvuruları için son gün 18 Ocak 2017 Çarşamba! 4 Ocak tarihinde başlayan YGS başvuruları, en geç 18 Ocak mesai bitimine kadar devam edecektir. Sınava girecek adaylar eğitim gördükleri okullardan ya da ÖSYM’nin resmi web sitesinden online olarak başvurularını yapabilecekler.

 2017 YGS başvuruları başladı! 2017 YGS’ye başvurmayı düşünen adaylar vakit kaybetmeden başvurularını ilgili birimlerden yapmaya başladı.YGS başvuruları için son gün ne zaman? YGS başvuruları için son gün, ÖSYM tarafından 18 Ocak olarak belirlendiği için adaylar başvurularını yapmaya başladı. ÖSYM, 2017 senesinde bir ilk’e imza attığı için adaylar önce başvurularını yapacaklar ardından da 18 Ocak mesai bitimine kadar ÖSYM’nin bildirdiği bankalara sınav ücretlerini yatırabilecekler. Geçtiğimiz yıllarda adaylar, önce sınav ücretlerini yatırmakta ardından da başvurularını yapmaktaydı. Ancak bu sene durum değişerek başvurular öne alındı. Her yıl değişen YGS ücretleri ise bu sene 60,00 TL olarak açıklandı. Adaylar, son gün olan 18 Ocak tarihine kadar 60,00 TL olan sınav ücretlerini bankalar aracılığıyla ya da ÖSYM’nin resmi web sitesinden öğrenci no ve şifreleri ile giriş yaparak banka kartları ya da kredi kartları ile online olarak yapabilecekler.

ÖSYM, YGS sınavına girerek üniversite öğrenimine geçmeyi isteyen adayları son kontrolleri yapmaları konusunda uyardı. 04 Ocak tarihinde başlayan 2017 YGS başvuruları hala devam ediyor. YGS başvuruları için son gün ne zaman? YGS başvuruları için son gün 18 Ocak 2017! Adayların, bu tarihler arasında başvurularını yapmaları, ücretlerini yatırmaları ve son olarak da başvurularının son kontrollerini yapmaları gerekiyor. ÖSYM adayların mağdur olmamaları adına sistemden “ Başvuru işlemleriniz başarıyla gerçekleştirildi” notunu görmeleri konusunda uyarıda bulundu. Son gün, bankalarda ve sistemlerde yoğunluk olmasından dolayı da adayların başvurularını son güne bırakmamaları işlemlerini daha kolay yapabilmeleri açısından ise oldukça önemlidir. YGS sınavında başarılı olan adaylar ise daha sonra LYS sınavına girmeye hak kazanmış olacaklar.