YGS Başvuru Ücreti Ne Kadar ?

“ 12 Mart 2017” tarihinde yapılacak olan YGS’ye başvurular geçtiğimiz günlerde başladı. 4 Ocak tarihinde başlayan YGS başvuruları ise 18 Ocak tarihine kadar devam edecek. YGS’ye girmek isteyen tüm adayların, bu tarihler arasında başvurularını yapmaları ve sınav ücretlerini de ilgili bankalara yatırmaları gerekmektedir. ÖSYM Başkanlığı tarafından YGS Sınav takviminin açıklanması ile birlikte ise adaylar, YGS Başvuru Ücreti Ne Kadar ve 2017 YGS başvuru ücreti hangi bankaya yatacak? gibi konuları da merak etmeye başladı. YGS başvuru ücretlerinin her yıl değişmesi ise 2017 YGS başvuru ücreti hakkında merak edilmesinde en büyük etken! Özellikle ilk defa YGS sınavına görecek ve ÖSYM sisteminden şifresi olmayan adaylar merakla başvuru ücretini bekliyordu. İşte başvuru ücretleri ve detaylar…

Bu sene bir ilki gerçekleştiren ÖSYM adayların YGS başvuru ücretlerini, başvurularının ardından yapabileceğini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda adayların başvurularını tamamlamaları için öncelikle bankalara başvuru ücretlerini yatırmaları ardından başvurularını tamamlamaları gerekiyordu. Ancak bu sene adaylar önce sistemden veya eğitim gördüğü okullardan başvurularını yapabilecekler ardından da ÖSYM’nin bildirdiği bankalara ücretleri yatırabilecekler. 2017 YGS başvuru ücreti ise bu sene 60, 00 TL olarak açıklandı. 2017 YGS başvuru ücreti hangi bankaya yatacak? 2017 YGS başvuru ücretleri;  T.C Ziraat Bankası,( İnternet ve Mobil Bankacılık aracılığıyla) Halk Bankası,( ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla )Akbank ( Şube, ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ) Türk Ekonomi Bankası( Şube ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla ) ve Kuveyt Türk Katılım ( Şube ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla ) yatırabileceklerdir.

2017 YGS başvuru ücreti ilgili bankalardan yapılabileceği ÖSYM’nin resmi web sitesinden online olarak da yapılabilmektedir. Online olarak kredi kartı imkanı ile de ödeme kolaylığının bulunması adaylar için bir alternatif olarak sunulmaktadır. 2017 YGS başvuru ücretleri ve 2017 YGS başvuru ücreti hangi bankaya yatacak? Bu soruların cevaplarının netlik kazanması ile birlikte başvuru ücretlerini de yatıran adayların, son olarak sisteme girerek başvuru işlemlerini son bir kez kontrol etmeleri ve “başvuru işleminiz başarı ile tamamlandı” ibaresini görmeleri konusunda ÖSYM tarafından uyarıldı.