Milli Eğitim Bakanı Atatürkçülüğü Öldürdü

Eğitim haberleri alanında çığ gibi büyüyen haber: Bakan İsmet Yılmaz Atatürkçülük, Evrim Teorisi ve İsmet İnönü’nün müfredatta çıkarılması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte bakanın eğitim haberleri sektöründe yankı uyandıran sözleri: “Müfredatlar aynen canlı organizma gibidir. Doğarlar, büyürler, gelişirler ve ölürler. Zamanın ruhunu yakalayabilmek lazım”

ELEŞTİRİLERE YANIT GECİKMEDİ!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Atatürkçülük, Evrim Teorisi ve İsmet İnönü’nün öğrenim müfredatından çıkarılması ile ilgili yankı uyandıran açıklamalarda bulundu. Müfredat için hazırlanan yeni taslak için 165.326 görüş geldiğini belirten bakan, “Bize aktarılanlar, bir tecrübenin ürünü. Bu tecrübeleri dikkate alarak daha iyi bir müfredatı öğrencilerimizin önüne koyacağız” şeklinde konuştu.

Atatürkçülük için yeni müfredatta yok olmasına dair konuşma yapan bakan, gelen tepkiler için de bunların doğruyla ilgisi olmadığını ve hepsinin önleyici propaganda olduğunu ifade etti. Bakanın Cumhuriyet gazetesinde yer alan sözleri ise şu şekilde:

“Evrim konusuyla ilgili yüzlerce, binlerce konu var. Hepsini vermek durumunda değiliz. Ancak ‘doğa tarihi’ bölümünü çıkardık. Pekala üniversitede lisans düzeyinde evrim konusu işleniyor” diye konuşan İsmet Yılmaz, müfredatların ‘canlı organizmalar’ gibi olduğunu söyleyip, “Doğarlar, büyürler, gelişirler ve ölürler. Zamanın ruhunu yakalayabilmek lazım. Zamanın ruhunu yakalayamazsan toplumu gündemin dışında tutarsın”

REFERANDUM İÇİN TARİH AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanının gündeminde Cumhurbaşkanın imzalaması durumunda ülkemizi bekleyen referandum süreci de yer aldı. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalaması halinde yapılacak olan referandum için ‘’Bekliyoruz’’ dedi. Erdoğan’ın bugün imzalamadı sonucunda Nisan’ın 9’unda, bir iki gün sonra imzalaması sonucunda ise Nisan’ın 16’sında referandumun yapılacağını belirten bakan İsmet Yılmaz, bu iki tarihten birisi dedi…