LYS için Kitap Önerileri 2017

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan LYS 2017 sınavına kısa bir süre kaldı sayılır. LYS’ye kaç gün kaldı merakı yaşayan öğrencilerimiz için hem LYS sınav tarihleri 2017 çizelgesini hem de LYS için kitap önerilerini yayınladık…

Belirlenen LYS sınav tarihleri 2017 şu şekilde:

LYS-4: 10 Haziran 2017

LYS-1: 11 Haziran 2017

LYS-2: 17 Haziran 2017

LYS-5: 17 Haziran 2017

LYS-3: 18 Haziran 2017

Peki, 4 aydan kısa bir süre kalmışken sınava nasıl hazırlanmak gerekiyor? LYS için kitap önerileri 2017 yılında nasıl olmalı? Öncelikle LYS matematik için LYS Simetri konu anlatımlı kitabını tercih edebilirsiniz. Soru bankası olarak birinci tercih Bilfen LYS Soru Bankası olsa da, Karekök Soru Bankası da başarılı bir tercih.

LYS için Kitap Önerileri 2017

LYS sınav tarihleri 2017 belli olmuşken, diğer sayısal dersler de matematik kadar önemli. Geometri için yine LYS Simetri konu anlatımlı kitabı epey başarılı. Soru bankası olarak da LYS Karekök tercih edilebilir. Fizikte birinci tercihimiz bir set olacak. Karaağaç Yayıncılık’ın Fizik Fasikülleri seti oldukça başarılı ve içinde 14 tane kitap mevcut. Bunların arasında hem konu anlatım kitapları, hem soru bankaları var. LYS için kitap önerileri 2017 kısmında kimya dalında LYS Simetri iyi bir konu anlatım kaynağı. LYS’ye kaç gün kaldı diye kaygılanan öğrencilerimiz kimya soru bankası olarak da Palme LYS’yi tercih etmelerini öneririz.

Biyoloji alanında konu anlatımlı olarak Palme yine iyi bir tercih ve aynı şekilde soru bankası da başarılı. İkinci soru bankası almayı düşünüyorsanız Birey C Soru Bankası’nı tercih edebilirsiniz. Deneme testlerine de göz atabilirsiniz ve bunun için matematikte Palme, Fem Denge, Apotemi ve Üçdörtbeş birinci tercihleriniz olmalı. Fizik deneme testlerinde Fem Denge ve Palme’yi tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde Kimya ve Biyoloji’de de Palme’yle Fem Denge’nin deneme testleri başarılı.

LYS için kitap önerileri 2017 için Türkçe Dil Bilgisi alanında ise Akademi Yayınları’ndan YGS LYS KPSS Türkçe Dil Bilgisi Konu Anlatımı Örnek kitabını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 200 sayfalık kitap pek çok konuyu barındırıyor. Tarih için ise Özet Yayınları’ndan konu anlatım kitabını satın alabilirsiniz. Coğrafyada ise Yayın Denizi Yayınları’nın kitabı başarılı bir seçenek olacaktır.

2 Comments

  1. Ahmet
    • Editör