Eğitim Haberleri Gündemi : Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi?

Eğitim haberleri gündeminde üç ilin kar engeli ile eğitime ara vermesi yer alıyor. Peki, yapılan açıklama göre hangi illerde okullar tatil edildi? İşte eğitim haberleri son dakika gelişmelerinin detayları…

Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi?

Trabzon

Trabzon Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile il genelinde olumsuz hava koşullarının devam ettiği duyuruldu. Bu duyuru nedeniyle ulaşımda sıkıntı ve güçlük yaşanmaması için tüm okulların 17 Şubat 2017 tarihinde eğitime ara verildiği belirtildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan bu açıklama ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün okulların yarın eğitim öğretime ara vereceği kaydedildi. Ayrıca engelli kamu personelleri ile hamile kamu personellerinin de 17 Şubat Cuma günü idari izinli sayılacağı belirtildi.

Artvin

İldeki şiddetini arttıran kar nedeniyle Borçka, Arhavi, Ardanuç, Hopa ve Murgul’da eğitime 1 gün süreyle ara verildi. Hamile ve engelli kamu personellerinin de 17 Şubat Cuma günü idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Giresun

2 gündür eğitim ve öğretime ara verilen Giresun’da da yoğun kar yağışı devam ediyor. Bu nedenle bazı okulların yarın da tatil olacağı açıklandı. Alınan bilgilere göre Giresun il merkezi ile merkeze bağlı olan köylerin yanı sıra Doğankent, Çanakçı, Keşap, Eynesil, Güce ve Dereli ilçelerinin tamamında Temel Eğitim ve Ortaöğretim Okullarında eğitim ve öğretime bir gün, Yağlıdere ve Espiye ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitime 17 Şubat Cuma günü olmak üzere 1 gün ara verildiği öğrenildi. Ayrıca hamile personeller ile engelli kamu görevlileri de 1 gün süre ile idari izinli sayılacak.