Çalışan Liselilere BİN LİRA MAAŞ Verilecek!

Maddi sorunlar nedeniyle çalışmak için okulu bırakan öğrencilere engel olmak amacıyla yeni bir iş modeli oluşturuldu. Yeni modelde okuyan öğrenciye aylık 1000 TL maaş bağlanacak. Saat başı brüt 11 TL olacak. Eğitim haberleri kategorisine bomba gibi düşen haberin ayrıntıları aşağıda…

Eğitim Haberleri : Yaz Tatilinde İş

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yaparak özel meslek ve teknik Anadolu liselerinde üretim yapılmasının önünü açtı. Düzenlemeye göre özel meslek ve teknik Anadolu liselerinde okuyan bireyler, belirlenen bölümlerde ve standartlara uygun atölye ve laboratuvarlarda üretimde bulundukları sürece para kazanabilecekler.

Öğrenci cumartesi günleri en fazla 8 saat, hafta içi ise en fazla 3 saat çalışabilecek. Pazar günleri hariç olmak üzere yarıyıl ve yaz tatilinde ise en fazla 8 saat çalışabilecek. Yeni düzenleme ile yarıyıl ve yaz tatilinde çalışan öğrenci, eğitim görürken ayda 1000 TL maaş alabilecek. Yalnızca yarıyıl ve yaz tatillerinde çalışan öğrenciler ise 6.688 TL maaş alacak.

Alanlar ise şöyle belirlendi: biyomedikal, gıda, endüstriyel otomasyon, hayvan yetiştiriciliği, elektrik elektronik, kimya, matbaa, mobilya, makine, motorlu araçlar, metal, tekstil, tarım, yenilebilir enerji, tesisat, bilişim, seramik cam, uçak bakım, gemi yapımı, kuyumculuk, inşaat, metalürji, raylı sistemler, plastik.

Diğer eğitim haberleri kategorisinde yayınlanan haberleri okumak için tıklayınız