Açıköğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Açıköğretim sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla beklenmeye devam ediyor! AÖF ise bahar döneminde yeni sınav sistemine hazırlanıyor. Açıköğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve yeni sınav sisteminde neler olacak haberimizin içeriğinde…

 Açıköğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğrenciler açıköğretim sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtını beklerken, 2 haftadır sonuçları açıklamayan fakültenin sessizliği devam ediyor. Bu sessizliğe özellikle Twitter üzerinden sitemde bulunan öğrenci sayısı giderek artıyor. Buna rağmen AÖF, açıköğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmuyor.

Öte yandan sınav sonuçları açıklandığında prosedürün nasıl işleyeceği de merak konusu. Çünkü geçtiğimiz günlerde bahar dönemine ilişkin yeni sınav sistemine hazırlanıldığı duyurulmuştu…

Sınav Sonuçları Açıklandığında Prosedür Nasıl İşleyecek?

Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı mı sorusu yanıt bulduktan hemen sonra öğrenciler için geçilemeyen dersler netlik kazanacak. Bu konuda yeni sınav sistemine göre kural: Güz yarıyılında bir dersten kalan öğrenci gelecek yıl birinci dönemde söz konusu olan dersi tekrar alır. Bahar döneminde bir dersten kalan öğrenci ise gelecek yıl ikinci dönemde aynı dersi yeniden alır. Peki, derslerini veren öğrenci nasıl mezun olabilir?

Açıköğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak belli olduktan sonra öğrenci 3 koşulu sağlar ise üniversiteden mezun olabilir. Bunlardan ilki derslerden hiçbirinin FF olmamasıdır. İkincisi not ortalaması 2.00 üzerinde olmasıdır. Üçüncü ve sonuncu koşul ise alttan dersi kalmamasıdır!

Açık Uçlu Sorular Hakkında Önemli Açıklamalar

Rektör Prof. Dor. Naci Gündoğan, yeni sınav sistemi ile ilgili bahar sınavlarında kısa cevaplı soruların çıkacağına dair önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle açık uçlu sorular üzerine dikkat çeken açıklamalar yapan Gündoğan, bahar dönemi için YÖK’ün “açık uçu ve kısa cevaplı sorular” hazırladığını belirtti. Peki, yeni sınav sistemine ilişkin bu sorular hangi derslerden sorulacak?

Açık Uçlu Sorular Hangi Derslerden Sorulacak?

Prof. Dor. Naci Gündoğan bahar döneminde açık uçlu ve kısa cevaplı soruların Felsefe (Çağdaş Felsefe), Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarında sorulacağını söyledi. Ayrıca 2 kısa cevaplı soru ve 1 açık uçlu soru olacağı hakkında da bilgilendirme yaptı.

Gündoğan, açıköğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna da artık bir hafta içerisinde sınav sonuçlarının açıklanabileceğini söyledi. Sınav sonuçları için Profesor.info’yu takipte kalın!