2017 YGS Başvuru Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?

2017 senesinde YGS sınavına girecek olan adaylar; YGS başvuruları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizin için derledik. YGS başvuruları, YGS başvuru tarihleri ve 2017 ygs başvuru tarihleri ne zaman?Sınav takviminin geçtiğimiz günlerde açıklanmasıyla birlikte sınava girmeyi düşünen tüm adaylar, 2017 YGS başvuruları hakkında araştırmalar yapmaya başladı. ÖSYM Başkanlığı’nın yapmış oldukları açıklama ile meraklar son buldu ve tüm detaylar açıklık kazandı. İşte tüm detaylar…

  2017 YGS başvuru tarihleri, YGS başvuruları,  2017 YGS başvuru tarihleri ne zaman? ÖSYM Başkanlığı YGS ( Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ile ilgili beklenen sınav takvimini açıkladı. ÖSYM tarafından 2017 yılı YGS başvuru tarihleri ( 04- 18 Ocak 2017 ) olarak açıklandı. Üniversite öğrenimine geçiş yapmanın birinci basamağı olan YGS Sınavına başvuru yapacak tüm adaylar, başvurularını en geç 18 Ocak mesai bitimine kadar yapabilecekler.  YGS hakkındaki tüm detaylara ise adaylar, ÖSYM’nin resmi sitesinden öğrenci kimlik numara ve şifreleriyle girerek ve YGS kılavuzu edinerek kolaylıkla öğrenebilirler. YGS başvuru tarihleri açıklandığı gibi aynı zamanda YGS sınav tarihi de açıklandı. Açıklanan takvime göre YGS sınavı “12 Mart 2017” tarihinde yapılacaktır. Sınava girmeyi düşünen tutuklu adaylar, ağır hastalık yaşayanlar, yurt dışında olanlar ve askerde olanlar ise başvurularını posta yoluyla yapabilecekler. Posta yoluyla başvuru yapacak adayların son başvuru tarihi geçmeden başvurularını yapmaları mağdur olmamaları açısından ise son derece önemlidir.

2016 senesinde, YGS başvuru tarihleri 06- 20 Ocak 2016 tarihleri olduğu için üniversite hayalini kuran binlerce kişi YGS başvuruları haberlerini dikkatle takip ediyordu ve artık bekleyiş sona erdi. Bu sayede 2017 YGS başvuru tarihleri ne zaman? soruları netlik kazandı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan YGS başvuru takvimi ile üniversite öğrenimine geçiş yapmak isteyen lise son sınıfta okuyan öğrenciler, açık lise son sınıfta okuyan öğrenciler ve lise mezunu olan tüm öğrenciler ve bireyler, 2017 YGS başvuru tarihleri arasında başvurularını eğitim gördükleri okullardan ve ÖSYM’nin resmi web sitesinden online olarak kolaylıkla yapabilirler.