2017 Öğretmen Atamalarından En Çok Ataması Olabilecek Branşlar

2017 öğretmen atamaları ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde eğitim haberleri kategorisinde atama yapılacak branşların henüz belli olmadığını belirtmiştik. 20 bin öğretmen atamasıyla ilgili hangi branşa kaç öğretmen atanacak sorusu hala gündemdeyken, MEB tarafından yapılan açıklamaya göre Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayının ikinci haftası itibariyle başvuruları başlatacak. Alımlarının ise Mart ya da Nisan gibi tamamlanması bekleniyor. Peki, en çok atama yapılacak olan branşlar belli mi?

2017 Öğretmen Atamalarında Gözde Olan Branşlar

Her ne kadar 2017 öğretmen atamaları ile ilgili gelişmeler gelmeye devam etse de, daha önceki birçok atamada hemen hemen aynı branşlara kadro verildiği gözlemlendi. Hatta ilk beş sıra birçok öğretmen atamasında hiç değişmedi diyebiliriz. Bu nedenle MEB’in Şubat ayının 2. haftası itibariyle başlatacağı alım başvuruları için hangi branşların gözde olacağını aşağıda paylaştık.

2017 Şubat öğretmen atamaları için henüz belli olmamasına karşın, eğitim haberleri ile ilgili gelişmeleri Profosor.info Eğitim Haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz…

Diğer yandan 2017 Şubat öğretmen atamalarında en çok atama yapılabilecek branşları şu şekilde sıralayabiliriz: Sınıf Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği.

Hangi branşa kaç öğretmen atanacak konusundaki tüm gelişmelerden haberinizin olması için Profesor.info’yu Facebook’ta beğenebilirsiniz…

2017 Şubat öğretmen atamaları için kontenjan dağılımları belli oldu. Sözleşmeli öğretmen alımları için tıklayınız…